Dale Carnegie Türkiye

İnşa Eden Liderler

Kendinizin ve Çalışanlarınızın Potansiyelini Ortaya Çıkarmak için Liderlik Eğitimleri

EğitimlerTakım Eğitimleri

Liderlik Gelişimi Eğitimi Burada Başlar

KURUM KÜLTÜRÜNÜ ŞEKİLLENDİRİN

Etkili liderler, eylemlerinin hem istenilen hem de istenilmeyen sonuçlara sahip olabileceğinin farkındadır, bu nedenle eylemlerinin şekillenmesine yardımcı olacağı kültürü dikkatlice düşünürler. Ekip üyelerine ilham veren olumlu bir iklim yaratarak, ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için onları etkilediklerinin farkındalardır.

İNSANLARIN KÖR NOKTALARINI ORTAYA ÇIKARMALARINA YARDIMCI OLUN

Büyük liderler, tamamen çalışanlarının başarısına kendini adar ve onlara zamanını ve enerjisini vermeye istekli olur. Sezgisel olarak potansiyeli görürler ve içlerindeki en iyiyi nasıl ortaya çıkaracaklarını bilirler. Yalnızca ekip üyelerindeki büyüklüğü ortaya çıkararak onların yüksek potansiyel gösterebileceğinin farkındalardır.

ÜRETKEN İLİŞKİLER OLUŞTURUN VE SÜRDÜRÜN

Liderlik tek başına bir faaliyet veya lidere odaklanmak değildir; daha ziyade liderlerin birlikte çalıştıkları insanlara nasıl davrandıkları ve insanları kendileri ve işleri hakkında nasıl hissettirdikleri ile ilgilidir. Başkaları aracılığıyla işlerin yapılmasını sağlamak için liderler, birlikte çalıştıkları insanları gerçekten önemsediklerini göstermelidir. Ekip üyelerine zirveye çıkmak ve ötesine gitmeleri için ilham veren şey budur.

İNSANLARIN KENDİLERİNİN EN İYİSİ OLMALARINA YARDIMCI OLUN

İnsanlar, onları yıkmaktansa, inşa eden biri için çalışmayı tercih eder. Liderler başkalarına iyi ve saygılı davranmalıdır. Çoğu durumda, insanlar işlerini bırakmazlar, liderlerinden ayrılırlar, özellikle onları umursamayan ve kendilerinin gelişimine önem vermeyenlerden.

LİDERLİK EĞİTİMLERİ

Kariyerinizde İlerlerken Bir Lider Olarak Gelişin

En İyi Liderlik Gelişimi Eğitimleri

DYLP
SINIF İÇİ & CANLI SANAL SINIF

Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin:
Stop Doing, Start Leading
Yapmayı Bırak, Liderliğe Bak

 1. Öz farkındalığı artırın
 2. Dürüstlük, bütünlük ve hesap verebilirliği iletmek
 3. Yetkiyi kullanın ve uygun şekilde etkileyin
 4. Etkili kişilerarası iletişimi modelleyin
Leadership Training for Results
SINIF İÇİ & CANLI SANAL SINIF

Sonuçlara Ulaştıran Liderlik:
Unleash Talent in Others
İnsanlardaki Yeteneği Açığa Çıkarın

 1. Başkalarına ilham verin, motive edin ve geliştirin
 2. Ekip çalışmasını, işbirliğini ve inovasyonu teşvik edin
 3. Etkili bir kurumsal iletişim yaratın
 4. Değişim boyunca başkalarına rehberlik edin
Effective Communications & Human Relations
SINIF İÇİ & CANLI SANAL SINIF

Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri

 1. Nasıl güven oluşturacağınızı öğrenin
 2. İnsanları harekete geçmeye motive edin
 3. Mantıklı, açık ve öz bir şekilde iletişim kurun
 4. Dinleyicilere enerji verin ve onların ilgisini çekin
Liderlik eğitimi programlarımız aşağıdaki konularda size yardımcı olacaktır:
Leadership Icon 1
Çalışanların bağlığını ve sadakatini kazanmak
Leadership Icon 2
İletişim ve iş birliğini geliştirmek
Leadership Icon 3
Yeteneği koruyan bir kültür yaratmak
Leadership Icon 4
Kurumsal amaç ve hedeflere ulaşmak

E-KİTAP

İlk Kez Yönetici Olanlar için Liderlik Rehberi


Çalışandan liderliğe geçiş, kariyerdeki en zorlu zamanlardan biridir. Dale Carnegie'nin öğrenme rehberi, ilk kez yönetici olanlara konsantre olmaları ve liderlik becerilerini geliştirmeleri için alanlar sağlar.

 

İlk yöneticiliğinizde komutayı alın

Ekibinizi Motive Edin ve Bağlılığı Sağlayın

Sürdürülebilir Çalışan Bağlılığı için Yönetici Kılavuzu

ÖNEMSEYEN bir yönetici olmak için en iyi uygulamaları benimseyin ve kuruluşunuzun her seviyesinden destek alın.

Motive Eden Performans İncelemeleri

Performans incelemelerinin bunaltıcı geçmesi gerekmez. Etkili bir performans görüşmesi için 25’ten fazla yapılması ve yapılmaması gerekenleri belirleyin.

Kişisel Farkındalık: Duygusal Zeka ile Liderlik

Emir ve otoriter liderlik öldü. Liderlerin kendini bilmesi ve durumlara empati ile yaklaşmaları gerekir.

KURUMSAL ÇÖZÜMLER

Kuruluşunuzda Liderler Geliştirmek

En iyi performans gösteren kuruluşlar, etkili liderliğin bir lüks olmadığını bilir. Başarınız için gereklidir. Dale Carnegie’nin liderlik eğitimi, bir liderin gelişiminin belirli aşamalarını ve her aşamada başarılı olmak için gereken becerileri hedefler.

 • Liderlik için düşünülen yüksek potansiyelli ekip üyelerinin,

  yeni rollerinde başarı için gerekli olacak özgüven ve kişilerarası becerileri geliştirmeleri ve sergilemeleri gerekmektedir.

 • Yeni liderlerin,

  işi kendileri yapmaktan takımlarına liderlik etmeye geçiş konusunda yardıma ihtiyacı vardır. Liderlik gelişiminin bu aşamasında yetkinlikler, yetkiyi uygun şekilde kullanma, kendi kendini yönetme, başkalarını geliştirme ve hesap verebilirliği içerir.

 • Deneyimli liderler,

  çalışanlarındaki büyüklüğü ortaya çıkarmak için çalışarak organizasyon için başarıya ulaşır. Bunu, rollerinde karşılaştıkları zorluk türlerini ele alan “bir sonraki seviye” yetkinliklere odaklanarak yaparlar: insanları değişim yoluyla yönlendirmek, ekiplerinde insanları geliştirmeye yardımcı olan yetkilendirme, inovasyon ve daha fazlasıdır.

TESTIMONIAL

Media Markt Kurumsal Eğitim

Mağaza Müdürlerine Yönelik Online Liderlik Gelişim Programı Dale Carnegie’ye Mağaza Müdürlerimize yönelik online bir Liderlik gelişim programı ihtiyacımızı aktardığımızda çok hızlı dönüş yaptılar. Özellikle yetkinlik modelimiz üzerinden ihtiyaç duyulan tüm programları kapsayan bir teklifle geri dönüş yapmalarını bizi çok iyi anladıklarını gösterdi. Eğitim içeriği ve destekleyici araçların tamamının dijital olarak uygulanabilmesi de eğitimin verimini arttırdı.

Eğitim sonunda mağaza müdürlerimizin bu zorlu süreci ve takımlarını daha iyi yönettiklerini görmekteyiz. Mağazacılıkta başarının kritik noktası olan mağaza yöneticilerinin yetkinliklerindeki gelişim bizler de çok mutlu ediyor.
İş Bankası - Liderlik Eğitimi

Eğitim alanında son derece profesyonel bir kurum olduğunu düşündüğüm Dale Carnegie'den aldığım Yönetim Gelişimi Programı eğitimi kapsamında, sevgili eğitmenimize bizlere gösterdiği sabır, aktardığı faydalı bilgiler ve çalışma hayatının yoğun temposu içinde kısa da olsa keyifli bir mola verip kendimizin ve etrafımızdaki insanların farkına varmamızı sağladığı için çok teşekkür ediyorum.

Eğitmenin eğitim boyunca aktardığı doğru örnek olaylar ile ilgiyi hep canlı tutarak bir eğitmen olarak çok başarılı bir performans gösterdiğini, kişisel ve mesleki gelişimime önemli katkı sağladığını belirtmek isterim. Eğitmenimiz büyük bir samimiyetle bizleri sabırla dinleyerek, görüşlerimize kıymet vererek, kendimize doğru soruları sormamızı sağlayarak, insanın içindeki iyiyi ortaya çıkararak hepimizin yüreğine ve hayatına dokunmuştur. Eğitim programının her anından çok büyük bir keyif aldım.

Saygılarımla,
Hazine Bölümü Birim Müdürü
Şişecam Düzcam - Liderlik Okulu

Şişecam Akademisi olarak, Kurumsal Liderlik Okulumuz kapsamında, 2015'ten beri Dale Carnegie International’ın Türkiye Franchise’ı ile işbirliği yapıyoruz. Bu 12 aylık program, kurumsal yetkinliklerimiz doğrultusunda sıfırdan tasarlanmıştır ve kişisel envanterleri, bire bir geri bildirim ve koçluk seanslarını, çevrimiçi gelişim izleme araçlarını, proje çalışmalarını ve sunumlarını ve sınıf içi eğitim modüllerini içerir.

Gerçek davranış değişikliklerinin (Kirkpatrick, Seviye-3) 360 envanter öncesi ve sonrası yöntemiyle değerlendirildiği bu programı Türkiye'de şu ana kadar 350'den fazla yönetici başarıyla tamamladı. Aynı zamanda, bu yapıyı ve uygulama kodlarını Rusya ve Bulgaristan olmak üzere iki farklı ülkedeki operasyonlarımıza da ihraç ettik.

Liderlik Okulu hala Akademimizin şu anki portföyünün baskın unsurudur ve gelecekte Dale Carnegie ile olan işbirliğimizi geliştirmek isteriz.

Saygılarımla, Şişecam Akademi Müdürü
Kredi Kayıt Bürosu-Kurum ve Liderlik Kültürü Okulu

Dale Carnegie Akademi ile 2013 yılından bu yana yönetici ve çalışanlarımızın geliştirmek için farklı programlarda çalışmaktayız. 2017 senesinde Dale Carnegie Akademi ile KKB Kurum Kültürü’nün ve Liderlik Kültürü’nün oluşturulması için işbirliği yaptık.

Dale Carnegie Akademi'yi tercih etmemizin nedeni, kurumumuza özel programlar konusundaki hassasiyeti, kurum kültürünün oluşturulmasında tüm çalışanların katılımını sağlayacak metodolojiye sahip olması ve benzeri çalışmalardaki referanslarıdır.

Kurum Kültürü ve Liderlik Kültürü çalışmalarının faydalarını çok hızlı bir şekilde görmeye başladık. Çalışmanın hemen sonrasında gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde aldık, iş sonuçlarımıza sağladığı faydanın yanında, kurum içerisindeki motivasyon ve enerji de gözlemlenebilir düzeyde gelişti.
Previous slide
Next slide
Daha başarılı bir kariyer için becerilerinizi geliştirin ve güçlendirin.

İletişim Formu

Verdiğiniz bilgiler, Gizlilik Politikası şartlarımıza uygun olarak kullanılacaktır.
Bize ulaşın

İş ve günlük yaşamınızda başarılı olmak için gereken becerilerinizi geliştirmeye yönelik daha fazla bilgi almak veya soru sormak için günün her saatinde bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: