Dale Carnegie Türkiye

Tüm Programlar / Liderlik / Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin: Yapmayı Bırak, Liderliğe Başla

LİDERLİK
Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin: Yapmayı Bırak, Liderliğe Başla
Develop Your Leadership Potential: Stop Doing, Start Leading
Ekibiniz ona liderlik etmeniz için hazır! Yüksek performanslı bir çalışandan etkili bir lidere geçiş yapın.
İş yerinde karşılaştığınız gerçek hayattaki sorunları ve zorlukları ele alın ve kurumsal hedeflerinize takımınızla birlikte ulaşın.

Hakkında

Liderlik etmek zordur. Bireysel bir katılımcıdan lidere geçiş ise daha da zordur. Zihniyetinizde ekip üyeliğinden liderliğe geçiş dönüşümsel bir süreçtir. Ekip üyelerinizin ilgisini çekmek, onları ve kendinizi sonuçlardan sorumlu tutmak için bağlılık, güven ve doğru iletişim becerileri gerektirir. Günümüz işyerinde başarılı bir lider olmak için neler gerektiğini öğrenin. Yapmayı bırakın ve liderliğe başlayın!

Hedefler

Kimler Katılmalı?

  • Yakın zamanda yönetim veya denetim pozisyonlarına terfi eden liderler
  • Yönetime geçmeyi düşünen yüksek potansiyelli veya yüksek performanslı çalışanlar
  • Kuruluşlarında yeni liderler yetiştirmekten sorumlu olan herkes

Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin: Stop Doing, Start Leading, bir kurumda veya bir departmanda geleceğin liderleri veya yüksek potansiyelli programlar içinde temel bir bileşen olarak mükemmeldir.

Süre

Bu program için standart formatlar 8 oturum ve 3 ardışık günü içermektedir.

SÜRE

8 Oturum

Programın standart formatıdır.

Süre

3 gün

Belirli lokasyonlarda 3 günlük sürükleyici formatlar sunulmaktadır.

Ne Öğreneceksiniz?

Bir lider olarak benzersiz güçlü yönlerinizi keşfedin ve kuruluşunuzda bir lider olarak sizi bir sonraki başarı seviyesine taşıyabilecek beceri ve özelliklere ulaşmanıza yardımcı olacak ek yetkinlikler geliştirin. Bağlantı, işbirliği ve ortak çalışma kazanmak için başkalarıyla güvene dayalı ve dinamik bir ilişki içinde çalışın.

Kapsamlı Eğitim Almış Eğitmenler Bekleyin: Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin'in katılımcıları: Stop Doing, Start Doing eğitiminin katılımcıları hem resmi hem de gayri resmi liderlerden oluşmaktadır. Yeni beceri ve fikirleri denemek için güvenli bir ortam yaratmak amacıyla Psikolojik Güvenlik vurgulanmaktadır. Eğitmenler son derece titizlikle incelenir ve küresel olarak tutarlı sonuçlar elde etmek için ISO9002 sertifikalı yoğun bir eğitimden geçerler. Küresel bir organizasyonun parçası olsalar da, yerel kültürünüze, geleneklerinize ve dilinize bağlıdırlar.

Atılımlar Bekleyin: Yeni bir beceri her tanıtıldığında, hayatınıza ve işinize taşımadan önce 'doğru' şekilde uygulanır ve o anda koçluk yapılır. Bir beceri müşterilerle, ekip üyeleriyle ve diğerleriyle test edildikten sonra, grup neyin işe yarayıp neyin yaramadığını rapor ederek kendini sorumlu tutar. Bu sosyal öğrenme yaklaşımı, herkesin birbirinin çabalarından bir şeyler öğrenmesini mümkün kılar. Olumlu pekiştirme ile bir dizi başarılı girişim deneyimlenerek alışkanlıklar değiştirilir ve yeni beceriler kökleşir.

Neden Öğrenmek İstiyorsunuz?
Yüksek performanslı bir çalışanın hemen yüksek performanslı bir lidere dönüşebileceğini varsayıyoruz. Gerçek şu ki, beceri seti ve zihniyet tamamen farklıdır ve geçiş zor olabilir. Yeni liderler için zordur çünkü sonuçlar için kendilerine güvenmekten başkalarına güvenmeye geçmek zorundadırlar. Kurum için de zordur çünkü önceki rollerinden elde ettikleri iş çıktısını kaybederek iş başında öğrenen bir lider kazanmış olurlar.
Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Karmaşık zorlukların üstesinden gelmek, yaratıcılığınızı geliştirmek ve ekip uyumunu sağlamak için daha donanımlı olacaksınız. Yeni becerilerinizi ölçülebilir sonuçlar elde etmek için kullanın ve değerli bir katılımcı olarak yerinizi sağlamlaştırın. Etkileme konusunda daha becerikli hale geldikçe, kendinizi başkalarına inisiyatif alma ve yenilik yapma konusunda ilham verirken bulacaksınız. Şimdi liderlik etmeye başlamanın zamanı geldi!

 Yetkinlikler

Her katılımcı liderlik yetkinliklerini merkeze alan kişisel bir Liderlik Etki Planı geliştirecektir. Bu eğitimdeki yetkinlikler liderlik pozisyonlarına yeni gelenler için geçerlidir. Liderlik Etki Planı, liderlik yeteneğinizi geliştirmek için belirli, ölçülebilir hedefler oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Bu eğitimde ele alınan yetkinlikler şunlardır:

  • Etkileme: Durumları tutarlı bir şekilde yönlendirir ve karşılıklı bağlılığa ve herkesin kazandığı bir sonuca ilham verir.
  • Kişilerarası beceriler: Kurum içinde ve dışında sürekli olarak güçlü ve uzun vadeli ilişkiler kurar.
  • İletişim: İlgili sözlü ve yazılı bilgilerle desteklenen aktif dinleme uygular.
  • Değişim yönetimi: Kurumu dönüştürmek için kendini, diğerlerini ve süreçleri yeniden yönlendirme fırsatları arar.

Her bir yetkinlik, Liderlik Etki Planının bir parçası olarak ustalaşmayı sağlayabilecek temel davranış örneklerine ve destek yetkinliklerine sahiptir. Gerçek hayattan örnekler, aktiviteler, bilgi ve beceri uygulamaları eşliğinde, program boyunca bu plana odaklanmak, liderlik potansiyelinde kişisel ve profesyonel atılımlara yol açar.

Ek Kaynaklar

İlk Kez Yönetici Olacaklar İçin Liderlik Rehberi

Çalışanlıktan liderliğe geçiş, kariyerdeki en zorlu dönemlerden biridir. Dale Carnegie’nin öğrenme rehberi, ilk kez yönetici olacakların liderlik becerilerine odaklanmaları ve bu becerileri geliştirmeleri için alanlar sunmaktadır.

Devamını Oku >

Yöneticiler Önemlidir: Bağlılığa İlişki Merkezli Bir Yaklaşım

Çalışan bağlılığı üstün performans anlamına gelir. Yöneticilerin bağlılık için nasıl katalizör görevi gördüğünü bilmek, kuruluşlara istihdam bağlılığı seviyelerinde ibreyi nasıl hareket ettirecekleri konusunda daha fazla iç görü sağlar – ve sonuçta elde edilen faydaları gerçekleştirir.

Devamını Oku >

Dale Carnegie Metodolojisi

Dale Carnegie® metodolojisi, işe yaradığını kanıtlayan binlerce referansla zaman içinde test edilmiştir. En başından itibaren, bireysel düzeyde, esnek hedefler belirleyeceksiniz ve sosyal öğrenme ortamının desteği, yüksek eğitimli kolaylaştırıcı(lar) tarafından ‘anlık’ koçluk, taahhütlere karşı hesap verebilirlik ile ilerleme kendiniz ve başkaları tarafından görülebilecektir. Dale Carnegie® metodolojisinde, zayıf yönlerimizi yenmek için güçlü yönlerimizi geliştirmeye odaklanırız. Herkesin doğuştan mükemmelliğe sahip olduğuna ve bunun sadece tanımlanması ve beslenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Özellikler

   eVolve nedir?

eVolve, deneyim, sosyal işbirliği, pratik ve gerçek dünyada uygulama yoluyla beceriler geliştirmek için tasarlanmış dönüşümsel bir öğrenme platformudur. eVolve, Dale Carnegie’nin zaman içinde test edilmiş ilkelerini ve performans değişikliği yaratan benzersiz eğitim metodolojisini kullanan tek çevrimiçi öğrenme platformudur. eVolve öğrenme platformu tarafından yükseltilen eğitimlerde, eğitim öncesinde, sırasında ve sonrasında eğitmeniniz ve meslektaşlarınızla bağlantı kuracak ve öğrenme yolculuğunuzu tamamlamak için dijital içeriğin kilidini açacaksınız. Becerilerinizi 12 aylık genişletilmiş erişim ile sürdürün ve geliştirin.

 

  Her Yerden Öğren ne anlama geliyor?

Her Yerden Öğren seçeneğine sahip eğitimler, en rahat öğrenebileceğiniz yeri seçmenize olanak tanır; eğitim odasında veya çevrimiçi canlı olarak. Oturumdan oturuma nasıl katılmak istediğinizi siz seçersiniz. Programınızın kariyerinizi ilerletmenize veya kişisel gelişiminize engel olmasına izin vermeyin. Dale Carnegie Learn from Anywhere ile artık programlarımızı gerçekten esnek bir formatta deneyimleyebilirsiniz. Bir hafta çevrimiçi olarak canlı katılın, ertesi hafta yüz yüze. Nasıl katılmak istediğinizi siz kontrol edersiniz. İster yüz yüze ister çevrimiçi canlı olsun, deneyimleriniz aynıdır. Aynı eğitmen aracılığıyla, aynı sınıf arkadaşlarınızla birlikte öğrenin ve konumdan bağımsız olarak aynı içerik deneyimiyle gelişin. (Optimum deneyim için grup büyüklüğü korunmalıdır. Eğitmen tarafından onaya tabidir).

EKİBİNİZİ EĞİTMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

Program hakkında sorularınız ve başvuru için aşağıdaki formu doldurarak bize bilgi bırakmanızı rica ederiz.

Kurumsal Gelişim Danışmanımız size en kısa sürede geri dönecektir.

Sağladığınız bu bilgiler gizlilik politikamızın şartlarına uygun olarak kullanılacaktır.

Sizin İçin Önerilenlerimiz

Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin: Yapmayı Bırakın, Liderliğe Başlayın

Sınıf içi

İşyerinde karşılaştığınız gerçek hayattaki sorunları ve zorlukları ele alın ve ekiple birlikte, ekip aracılığıyla ve ekip tarafından organizasyonel hedeflerinize ulaşın.

Yüksek Etkili Sunumlar

Sınıf içi

Yüksek etkili iletişimin temel unsurlarını öğrenecek ve uygulayacaksınız: bir amacı olan yapılar, anlamlı içerik ve dinleyicileri otantik bir çekicilikle zorlayan sunum.

Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri

Canlı Sanal Sınıf

Bu program, dünyaca ünlü Dale Carnegie Course®'un eğitmen liderliğindeki canlı çevrimiçi versiyonudur.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: