Dale Carnegie Türkiye

Tüm Programlar / Sunum / Sunumda Dönüm Noktası

Sunumda Dönüm Noktası

Bu sizinle ilgili değil. Hedef kitlenizle ilgili!

Yüksek etkili iletişimin temel unsurlarını öğrenecek ve uygulayacaksınız: Bir amacı olan yapılar, anlamlı içerik ve dinleyicileri özgün bir çekicilikle zorlayan sunum.

Hakkında

Bu program dinleyicilere odaklanmaktadır. Bir sunum yapan kişi en uygun mesajı iletmeyi içtenlikle önemsiyorsa, odak noktası kendimiz hakkında düşünmekten, başarıyı engelleyebilecek bazı doğal gerginliklerin veya dikkat dağıtıcı alışkanlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olacak bir atılıma dönüşebilir.

Hedefler

Kimler Katılmalı?

Geniş kitlelere ilham vermek, yöneticileri ve ekip üyelerini motive etmek, kurumlarını temsil etmek veya sadece bir toplantıyı kontrol etmek isteyen profesyoneller. Bu eğitim daha ileri düzey sunum becerilerine odaklanmaktadır, bu nedenle topluluk önünde konuşma konusunda rahat olunması tavsiye edilir.

Ne Öğreneceksiniz?

Olağanüstü bir iletişimci olmak, bir profesyonelin ulaşmak için çalışabileceği en önemli ve kritik becerilerden biridir. Etkili bir iletişimci, ortalama bir insanın etrafını saran bilgi selini ayıklamaya yardımcı olabilir ve liderlik etmek, etkilemek ve ilham vermek için bunları başkalarına aktarabilir.

İyi haber şu ki, tüm bu beceriler öğrenilebilir ve uygulanabilir. Büyük sunumcular doğuştan değildir. Bunları öğrenmek, uygulamak ve kendilerine mal etmek için zaman ayırır ve kararlılık gösterirler.

Yüksek Etkili Sunumlar eğitimi, mesajınızı net ve ikna edici bir şekilde iletirken güvenilirlik oluşturan ve dinleyicilerinizin ilgisini çeken etkili bir sunum yapılandırmaya odaklanmaktadır. Katılımcılar, kalıcı bir izlenim yaratmak için ses ve jestlerin optimum kullanımının yanı sıra resmi bir konuşmadan gündelik bir toplantıya veya tartışmalı bir sohbete kadar çeşitli sunum stillerini keşfederler.

Keşfedin: Bir sunumcu olarak benzersiz güçlü yönlerinizi keşfedin ve kuruluşunuzda bir lider olarak sizi bir sonraki başarı düzeyinize taşıyabilecek ek beceriler ve profesyonel özellikler geliştirin.

Kapsamlı Eğitim Almış Eğitmenler Bekleyin: Yeni beceri ve fikirleri denemek için güvenli bir ortam yaratmak amacıyla Psikolojik Güvenlik vurgulanmaktadır. Eğitmenler yüksek düzeyde incelenir ve küresel olarak tutarlı sonuçlar elde etmek için ISO9002 sertifikalı yoğun bir eğitimden geçerler. Küresel bir organizasyonun parçası olsalar da, yerel kültürünüze, geleneklerinize ve dilinize bağlıdırlar.

Atılımlar Bekleyin: Yeni bir araç her tanıtıldığında, 'doğru' şekilde uygulanır ve o anda koçluk yapılır. Olumlu pekiştirme ve alışkanlıklarla başarılı denemeler değiştirilir ve yeni beceriler kökleştirilir. Grup küçük ve teşvik edicidir, bu da konfor bölgelerini esnetirken deneyimi eğlenceli hale getiren destekleyici bir sosyal öğrenme yönü ekler.

 Neden Öğrenmek İstiyorsunuz?

Bazı zorlukları düşünün: Müşterileri yeni bir ürünü satın almaya ikna etmek. Çalışanların büyük bir değişim girişimini benimsemesini sağlamak. Rakipleri iş birliğine dayalı bir girişimde bulunmaya teşvik etmek. Şirketler bu tür iletişim zorluklarını işletme için kazanımlara dönüştürmeyi nasıl başarıyor?

Dale Carnegie, iş insanlarına davalarını başarılı bir şekilde inşa etmeleri için araçlar sunar. İnsanları, her koşulda, her seçmen kitlesinin önünde cesurca iletişim kurmaları için güçlendirme konusunda mükemmeliz. İnsanların ilgi çekici mesajlar sunmak, herhangi bir kitleyle güvenle bağlantı kurmak ve yeni büyüme yaratmaya yardımcı olmak için kullanabilecekleri kritik yöntemler ve araçlar sunuyoruz.

Bu programdaki deneyim, kişisel bir eğitim koçuna sahip olabileceğiniz kadar yakındır.

 • Katılımcılar 2 gün boyunca en az 7 kez sunum yaparlar.
 • Sunumlarınız videoya kaydedilir ve değerlendirilir.
 • Ve her sunumun sonunda bire bir uzman koçluğu alırsınız.

İki eğitmen, katılımcıları dikkat dağıtıcı alışkanlıkların üstesinden gelmeye zorlayacak ve sahip oldukları güçlü yönlere işaret edecek, bu güçlü yönleri geliştirerek yüksek etkili olmak için üstesinden gelmeleri gereken zayıf yönleri ortaya çıkaracaktır. Her katılımcı sunum yaptıktan sonra, sunumlarının videosu bir eğitmen eşliğinde bireysel olarak incelenecektir. Bu birkaç amaca hizmet eder: Katılımcıların izleyicilerinin onları nasıl gördüğünü görmelerini sağlar ve eğitmene bireysel liderlik ihtiyaçları hakkında özel sorular sorma fırsatı verir.

Birçok kuruluşun sanal ortama geçmesi gerekti ya da bilinçli olarak sanal ekiplerle, müşterilerle sanal toplantılarla ve sanal sunumlarla devam etme kararı aldı. Bu durum, yüz yüze sunumlar ile sanal sunumların aynı beceri ve sonuçlarla sunulması gerekliliğini hızlandırmıştır. Katılımcılara tipik olarak nasıl sunum yaptıkları sorulur - yüz yüze, sanal veya karma - ve eğitmenler eğitim sırasında bireysel bağlamda koçluk yapacaktır. 

 Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Daha iyi iletişim, gelişmiş kişisel ve profesyonel imaj ve nihayetinde kar hanenizde ölçülebilir kazanımlar göreceksiniz.

 • Büyük etkiye sahip bir iletişimci olarak kendiniz için bir vizyon oluşturun
 • Gelişmiş güvenilirlikle iletişim kurun
 • Kurumunuz hakkında olumlu bir imaj sunun
 • Bilgilendirici bir mesajı destekleyici kanıtlarla güçlendirin
 • Etkili soru-cevap oturumlarına liderlik edin
 • Karmaşık materyalleri basit ve anlaşılır hale getirme konusunda esneklik geliştirmek
 • Fikirlerin mantıksal ilerleyişini takip edin
 • İfadeler, hızlanma/duraklamalar, jestler ve ses modülasyonunu kullanarak artan esneklik ile iletişiminize hayat ve netlik kazandırın
 • Esnekliği kısıtlayan engellerin üstesinden gelin
 • Bir kitleyi harekete geçmeye ikna etmek
 • Kişisel bir hikaye şeklinde güvenilir, doğrulanabilir kanıtlar sunun
 • Motive edici, açık ve özlü olun
 • İkna edici bir şekilde iletişim kurun
 • Baskı altında profesyonel soğukkanlılığı korumak
 • Açık, özlü ve olumlu mesajlar iletin
 • Stratejik fikirleri, kendini ve organizasyonu satmak
 • Stresli durumlarla başa çıkmak için liderlik becerisini iletmek
 • İzleyicilere mantıksal ve duygusal olarak hitap edin
 • Dinleyicilerin güvenini kazanmak için yapıyı kullanın

 Yetkinlikler

 • Etkileme: Durumları tutarlı bir şekilde yönlendirir ve karşılıklı bağlılığa ve herkesin kazanacağı bir sonuca ilham verir.
 • İletişim: İlgili sözlü ve yazılı bilgilerle desteklenen aktif dinleme pratiği.
 • Kişilerarası Beceriler: Kurum içinde ve dışında sürekli olarak güçlü, uzun vadeli ilişkiler kurar.
 • Profesyonellik: Güvenilirliği teşvik eden bir dürüstlük, güven ve doğruluk imajı yansıtır.
Ek Kaynaklar

Daha Etkili Konuşma

Sizi topluluk önünde kusursuz konuşmaya hazırlayan sekiz yol gösterici ilkeyi keşfedin. Gerginliği nasıl ortadan kaldıracağınızı ve güven ve inandırıcılıkla nasıl konuşacağınızı öğrenin. Bay Carnegie’nin ilgi çekici, ilk elden hikayeleri ilkeleri hayata geçiriyor.

Devamını Okuyun >

Hikaye Anlatma Sanatı

İlgi çekici hikayeler sunmak için kanıtlanmış bir formüle ek olarak, bu kitap güvenilirlik oluşturmak, dikkat çekmek ve başkalarını harekete geçirmek için temel yapıyı sağlar. Katılım ve inanca ilham veren ilgi çekici bir hikaye geliştirmeye yönelik adımları öğrenin.

Devamını Okuyun >

Dale Carnegie Metodolojisi

Dale Carnegie® metodolojisi, işe yaradığını kanıtlayan binlerce referansla zaman içinde test edilmiştir. En başından itibaren, bireysel düzeyde, esnek hedefler belirleyeceksiniz ve sosyal öğrenme ortamının desteği, yüksek eğitimli kolaylaştırıcı(lar) tarafından ‘anlık’ koçluk, taahhütlere karşı hesap verebilirlik ile ilerleme kendiniz ve başkaları tarafından görülebilecektir. Dale Carnegie® metodolojisinde, zayıf yönlerimizi yenmek için güçlü yönlerimizi geliştirmeye odaklanırız. Herkesin doğuştan mükemmelliğe sahip olduğuna ve bunun sadece tanımlanması ve beslenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Özellikler

   eVolve nedir?

eVolve, deneyim, sosyal işbirliği, pratik ve gerçek dünyada uygulama yoluyla beceriler geliştirmek için tasarlanmış dönüşümsel bir öğrenme platformudur. eVolve, Dale Carnegie’nin zaman içinde test edilmiş ilkelerini ve performans değişikliği yaratan benzersiz eğitim metodolojisini kullanan tek çevrimiçi öğrenme platformudur. eVolve öğrenme platformu tarafından yükseltilen programlarda, program öncesinde, sırasında ve sonrasında eğitmeniniz ve meslektaşlarınızla bağlantı kuracak ve öğrenme yolculuğunuzu tamamlamak için dijital içeriğin kilidini açacaksınız. Becerilerinizi 12 aylık genişletilmiş erişim ile sürdürün ve geliştirin.

  Her Yerden Öğren ne anlama geliyor?

Her Yerden Öğren seçeneğine sahip programlar, en rahat öğrenebileceğiniz yeri seçmenize olanak tanır; eğitim odasında veya çevrimiçi canlı. Oturumdan oturuma nasıl katılmak istediğinizi siz seçersiniz. Programınızın kariyerinizi ilerletmenize veya kişisel gelişiminize engel olmasına izin vermeyin. Dale Carnegie Learn from Anywhere ile artık programlarımızı gerçekten esnek bir formatta deneyimleyebilirsiniz. Bir hafta çevrimiçi olarak canlı katılın, ertesi hafta yüz yüze. Nasıl katılmak istediğinizi siz kontrol edersiniz. İster yüz yüze ister çevrimiçi canlı olsun, deneyimleriniz aynıdır. Aynı eğitmen aracılığıyla, aynı sınıf arkadaşlarınızla birlikte öğrenin ve konumdan bağımsız olarak aynı içerik deneyimiyle büyüyün. (Optimum deneyim için grup büyüklüğü korunmalıdır. Eğitmen tarafından onaya tabidir).

EKİBİNİZİ EĞİTMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

Program hakkında sorularınız ve başvuru için aşağıdaki formu doldurarak bize bilgi bırakmanızı rica ederiz.

Kurumsal Gelişim Danışmanımız size en kısa sürede geri dönecektir.

Sağladığınız bu bilgiler gizlilik politikamızın şartlarına uygun olarak kullanılacaktır.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: