Organizasyona Yönelik Çözümlerimiz
Yetenek Seçiminden, İlk Yöneticilik Deneyimine Geçişe ve Tecrübeli Liderliğe Kadar Uzanan Lider Gelişim Yolculuğu.
Hem pek çok araştırma sonucu, hem kurumların tecrübeleri çalışan bağlılığının çok önemli bir gündem maddesi olduğunu gösteriyor. Bu konu uzun zamandır gündemde olmasına rağmen pek çok kurumun istenen seviyenin uzağında olması ihtiyacın çok net bir göstergesi. Peki biz nasıl bir yol öneriyoruz?
Kurum kültürünü anlamak zordur hele ki değiştirmek çok daha zordur. Bu değişim mevcut kültürün esasları anlaşılmadan yapıldığında çok daha zorlayıcı olacak ve muhtemelen de dirençle karşılaşılacaktır. Benimsenmediğinde değişim olmayacaktır.
Ortak akıl konferanslarında, kurumun çalışanlarını sürece katarak ortak akıl ile karar alması, değişimi yönetmesi, problem çözmesi, strateji ve süreçleri oluşturması sağlanır.
"İnsanlar oluşmasına yardımcı oldukları dünyayı desteklerler"
Kurumlarda doğru araçlar ve süreçlerin yanı sıra, esneklik, sosyal zeka ve açık bir kurumsal amaç ile uyumlu aksiyonların doğru birleşimi çeviklik için güçlü bir temel oluşturur. Dale Carnegie’nin Çeviklik konusunda insan odağını merkeze alan bir yaklaşımı model olarak sunmaktadır.
Kurum içinde terfiler, yetenek havuzu oluşturulması, tüm çalışanların performans gelişimi objektif değerlendirme sonuçlarına göre yapılmalıdır. Kişilik envanterleri ve kurum çalışanlarına özel olarak hazırlanan 360 derece çalışmalarımız algısal farklılıkları ortaya koyar.

İş yerinde coşkuyu ateşleyin

Her seviyedeki liderler, çalışanlarda ortak vizyona ulaşmak için bireysel yetenekleri ve tutkuları harekete geçiren bir önem duygusu yaratacak şekilde donanımlı olmalıdır. En önemlisi, liderler çalışanlarına anlamlı bir takdir duygusu göstermelidir. Bu nedenle Organizasyonel Gelişim Çözümlerimiz için eğitim, kararlılık ve bağlılığı teşvik eden net bir vizyon oluşturmanıza ve ifade etmenize yardımcı olur.

Organizasyonel gelişim eğitimlerimiz size şu konularda yardımcı olacaktır:

Ekip üyelerini etkilerine göre değerlendirin
Bir ekip için rolleri ve beklentileri tanımlayın
Birden fazla ekiple ilişkinizi planlayın
Takım başarısı için stratejileri dahil edin
Organizasyon Çözümleri Bilgi Talebi
Geri dönüş isteği

Eğitim danışmanlarımızdan biriyle görüşmek ister misiniz? Sadece bilgilerinizi gönderin, kısa süre içinde sizinle iletişime geçelim. İsterseniz bize e-posta da gönderebilirsiniz.

Dale Carnegie Çözümleri