Dale Carnegie Türkiye

Tüm Programlar / Güçlü Sosyal Beceriler / İş Odaklı Kişisel Gelişim

İŞ ODAKLI KİŞİSEL GELİŞİM

Dale Carnegie Course

Kariyeriniz ona liderlik etmeniz için hazır!

Bu dünyaca ünlü eğitim programı, kariyerinizde ve kişisel yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz hakimiyeti kazanmanız için size güven ve yetkinlik kazandıracaktır.

Programın konuları ayrıca şunları içerir:
İnsan Becerileri

Hakkında

İster kariyerinize yeni başlıyor olun, ister yeniden başlamaya ihtiyaç duyduğunuz bir noktaya ulaşmış olun, Dale Carnegie Course® metodolojisi size daha iyi ve farklı sonuçlar elde etmeniz için gereken zihniyet ve becerileri sağlayabilir. Hem kişisel hem de profesyonel yeteneklerinizi ve kapasitenizi kararlılıkla genişletebilirsiniz.

Hedefler

Kimler Katılmalı?

Performanslarını optimize etmek, inançla liderlik etmek ve kârlılığı olumlu yönde etkilemek isteyen her seviyedeki profesyoneller.

Süre

Popüler formatlar şunları içerir: 8 hafta boyunca haftada bir kez, ardı ardına 3 gün ve 12 hafta boyunca haftada bir kez.

SÜRE

8 Oturum

Bu standart programdır ve tüm versiyonlar bu seçenekten geliştirilir. Bu, 8 kişisel seansla şahsen teslim edilir. Belirli lokasyonlarda çevrimiçi olarak Farkındalık ve Sürdürülebilirlik Oturumları da sunulmaktadır.

Süre

3 gün

Bu, yüz yüze 3 günde gerçekleştirilen yoğun bir daldırma deneyimidir. Tüm içerik, üç gün tamamlandıktan sonra düzenlenen bir sürdürme oturumunda raporlanan iki taahhüt raporu (biri stresi kontrol etme ve biri insan ilişkileri taahhüdü) ile ele alınmaktadır. Bu seçenek, hızlı sonuç almak isteyen ve zaman baskısı altında olan kişiler için idealdir.

SÜRE

12 Oturum

Bu genişletilmiş versiyon, daha fazla koçluk ve uygulama, düşünme (doğaçlama konuşma), inançla iletişim kurma, daha hevesli ve olumlu bir tutum için hedef belirleme, diğer faaliyetlerle birlikte insan ilişkileri sorumluluğunu pekiştirmek için ek modüller sağlar. Becerileri uygulamak için daha fazla zaman tercih ediyorsanız, bu sürüm aşağıdakiler için iyi bir seçenektir.

Ne Öğreneceksiniz?

Günümüzün zorluklarına nasıl daha iyi yanıt verebileceğinizi ve kuruluşunuz genelinde nasıl bir dalga etkisi yaratabileceğinizi keşfedin. Güvenden yararlanmak ve katılımı oluşturmak için yaklaşımınızı değiştirin. Güven ve saygıya dayalı daha yakın, daha ödüllendirici ilişkiler kurun. İyimser ve örnek alınacak bir tutum sergilemenin yollarını öğrenin, stresi yönetmenin ve endişeyi en aza indirmenin yollarını keşfedin, olumlu düşünmeyi teşvik edin ve sürekli iyileştirmeye kendinizi adayın.

İyi Eğitimli Eğitmenler Bekleyin:
Bu eğitime katılanlar hem resmi hem de resmi olmayan liderlerden oluşur. Yeni becerileri ve fikirleri denemek için güvenli bir yer yaratmak amacıyla psikolojik güvenliğe vurgu yapılır. Eğitmenler yüksek düzeyde incelemelerden geçmiştir ve dünya çapında tutarlı sonuçlar elde etmek için ISO9002 sertifikalı yoğun bir eğitimden geçerler. Küresel bir organizasyonun parçası olmalarına rağmen yerel kültürünüze, geleneklerinize ve dilinize bağlıdırlar.

Atılımlar Bekleyin:
Her yeni beceri tanıtıldığında, 'doğru' şekilde uygulanır ve onu yaşamınıza ve işinize taşımadan hemen önce koçluk yapılır. Bir beceri ekip üyeleri ve diğer kişilerle test edildikten sonra grup, neyin işe yarayıp yaramadığını rapor ederek kendisini sorumlu tutar. Bu sosyal öğrenme yaklaşımı herkesin birbirinin çabalarından öğrenmesini mümkün kılar. Olumlu pekiştirmeyle bir dizi başarılı girişimin deneyimlenmesiyle alışkanlıklar değiştirilir ve yeni beceriler yerleşir.

 Neden Öğrenmek İstiyorsunuz?

Kendinizle başlayın. Başkalarıyla bağlantı kurun. Ekip Çalışmasını Geliştirin. Etki Değişimi.

Bu unsurlar Dale Carnegie Kursu® boyunca bir araya getirilerek hedeflerinize ulaşmak için gereken zihinsel değişimi ve davranış değişikliğini geliştirir ve organizasyonunuz içinde ve ötesinde performans değişimini etkiler.

Kendinizle Başlayın : Her değişim benlikle başlar. İnsanlar olarak doğal eğilimlerimize ve ait olma ihtiyacımıza dair anlayışımızı derinleştirmek, değişmek için neden her birimizin aktif çalışmasının gerektiğini açıklığa kavuşturmaya yardımcı olur. Tutumlarımız, fikirlerimiz ve düşüncelerimiz hakkında içgörü kazanmak, korkularımızı tanımlamamıza ve onlarla yüzleşmemize yardımcı olur. Dayanıklılığımızı ve özgüvenimizi geliştirmek, kendimizle ve başkalarıyla dürüst alışverişlerde bulunmamızı sağlar. Empati kazandıkça güven ortamı yaratma konusunda gerçek bir istek geliştiririz. Bunu başarmak için bu kurs aşağıdaki oturum hedeflerini ele almaktadır:

 • Geçmiş deneyimlerin davranışı nasıl etkilediğini keşfedin
 • Olumsuz stresin sonuçlarımız ve etkililiğimiz üzerindeki etkisinin farkına varın
 • Stresi ve endişeyi kontrol etme yeteneğimizi artırmak için kavram ve ilkeleri kullanmaya kararlı olun
 • Ayaklarımız üzerinde düşünürken düşüncelerimizi organize edecek bir süreç gösterin
 • Kişisel görüşlerimizi güçlendirin
 • Korkularımızla nasıl yüzleşeceğimizi başkalarından öğrenin
 • Zorlukların üstesinden gelebileceğimizi kabul edin
 • Risk almanın gücünü kullanın
 • Değişime ve fırsatlara daha açık fikirli olun

Başkalarıyla Bağlantı Kurun : Hiçbirimiz boşlukta çalışmıyoruz. Ekip çalışması ve etki oluşturmak için başkalarıyla bağlantı kurma ihtiyacı, başkalarına gerçek bir ilgiyle başlar. Aşağıdaki oturum hedefleriyle güçlü bağlantıların kurulması hızlandırılır:

 • İnsan ilişkilerini geliştirmeye yönelik ilkelere aşinalık
 • İnsanlara birey olarak odaklanma
 • Olumlu bir ilk izlenim yaratma ihtiyacı
 • İsimleri hatırlamak için yöntemler kullanın
 • Profesyonel ilişkileri geliştirmeye yönelik fırsatları belirleyin
 • İnsanları güven ve saygıyla etkileyin

Ekip Çalışmasını Geliştirin : Sorumluluk yaratma ve işbirliği kazanmaya yönelik güçlü beceriler, insanların konuşmaya, ikna edici bir şekilde iletişim kurmaya, ortak zemin aramaya, üzerinde anlaşamayabilecekleri zor konuları tartışmaya, güvenin ne zaman kırıldığını tespit etmeye ve başarılı bir şekilde yeniden kurmaya hazır olmalarını sağlamaya yardımcı olur. İnsan İlişkileri İlkelerinin tutarlı bir şekilde uygulanmasının sonuçları nasıl iyileştirdiğini görün. Bu oturum hedefleri bunun gerçekleşmesine yardımcı olur:

 • İnsanları harekete geçirecek şekilde açık ve kısa bir şekilde ikna edici bir şekilde iletişim kurun
 • İlişkilerin hedeflerimize doğru ilerlememize nasıl yardımcı olduğunu keşfedin
 • Aynı fikirde olmadığımızda bile fikirlerimizi etkili bir şekilde iletin
 • Uyumluluğa karşı işbirliğini başarın
 • Anlaşma noktaları bulmanın gücünü keşfedin
 • Daha iyi performans için nasıl koçluk yapacağınızı keşfedin
 • Başkalarının güçlü yönlerine odaklanın
 • Samimi takdirin değerini keşfedin
 • Olumlu geri bildirim verme ve alma becerilerini geliştirmek

Değişimi Etkilemek : Konuşmak, başkalarını harekete geçmeye ikna etmek, istenen tutum ve davranışları modellemek için gereken özgüvene sahip olarak, başkalarının değişmesini sağlayabiliriz. Dale Carnegie Kursunda şu oturum hedeflerine ulaşmak için beceriler uygulayacağız:

 • Güçlü ve güçlü duygularla iletişim kurun
 • Başkalarıyla duygusal düzeyde bağlantı kurun
 • Başkalarına farklı düşünmeleri ve davranmaları konusunda ilham verin
 • Başkalarının tutumlarını olumlu yönde etkilemek
 • İnsanlara koçluk yaparken olumlu yaklaşımlar kullanın
 • Zorlu durumlarla daha etkili bir şekilde başa çıkın
 • Vizyonlarımızı ileterek başkalarına ilham verin ve motive edin

Sürekli iyileştirmeyi taahhüt edin.

 Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Karmaşık zorlukların üstesinden gelmek, yaratıcılığınızı geliştirmek ve ekip uyumu oluşturmada başarılı olmak için daha donanımlı olacaksınız. Ölçülebilir sonuçlar elde etmek için yeni becerilerinizi kullanın ve değerli bir katkıda bulunan kişi olarak yerinizi güvence altına alın. Etkileme konusunda daha ustalaştıkça, kendinizi başkalarına inisiyatif alma ve yenilik yapma konusunda ilham verirken bulacaksınız. Artık liderliğe başlamanın zamanı geldi!

 Yetkinlikler

 • Tutum : Dost canlısı, olumlu ve coşkulu bir bakış açısını korur.
 • İletişim : İlgili sözlü ve yazılı bilgilerle desteklenen aktif dinlemeyi uygular. 
 • Profesyonellik : Güvenilirliği teşvik eden bir dürüstlük, güven ve doğruluk imajını yansıtır.
 • Girişim : Proaktif olarak olayların gerçekleşmesini sağlar. Kendini ve başkalarını değerlendirir ve düzeltici eylemlerde bulunur.
 • Kişilerarası Beceriler : Kuruluşun hem içinde hem de dışında sürekli olarak güçlü, uzun vadeli ilişkiler kurar.
 • Stres Yönetimi : Dinamik gerginlik ile olumsuz stresi birbirinden ayırır ve zor durumlarda üretken davranışları sürdürür.
Ek Kaynaklar

Dale Carnegie’nin Başarının Sırları

Dost Kazanma ve İnsanları Etkilemenin İlkeleri, vizyonunuzu desteklemek için başkalarını nasıl etkileyeceğinizi gösterir. İlişkileri geliştirmeye yönelik 9 tekniği ve saygın bir lider olmaya yönelik temel teknikleri keşfedin. Eleştiri ve stresle başa çıkmaya yönelik ipuçları, yeni fikirler ve daha güçlü ortaklıklarla ilerlemenizde özgür olmanızı sağlar.

Devamını Oku >

 

Empati Liderler İçin Neden Önemli Bir Beceridir?

Empati, sempatiyle aynı şey değildir; birinin duygularını, genellikle içinde bulunduğu koşullar hakkında üzülerek paylaşmak. Empatik bir yaklaşım bir eylem yaklaşımıdır. Müşterinin veya çalışanın nereden geldiğini anlamak ve sorunları veya sorunlu noktaları düzeltmek için adımlar atmak demektir. Sempati, empatiyle aynı sonucu ortaya çıkarmayacaktır.

Devamını Oku >

Dale Carnegie Metodolojisi

Dale Carnegie® metodolojisi, işe yaradığını doğrulayan binlerce referansla zaman içinde test edilmiştir. En başından itibaren, bireysel düzeyde zorlu hedefler belirleyeceksiniz ve sosyal öğrenme ortamının desteğiyle, yüksek eğitimli kolaylaştırıcılar tarafından ‘anlık’ koçluk, taahhütlere karşı sorumluluk, ilerleme herkes tarafından görülebilecektir. kendiniz ve diğerleri. Dale Carnegie® metodolojisinde, zayıf yönlerimizi ortadan kaldıracak güçlü yönler oluşturmaya odaklanıyoruz. Herkesin doğuştan mükemmelliğe sahip olduğuna ve bunun sadece tanımlanması ve geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Özellikler

   eVolve nedir?

eVolve, deneyim, sosyal işbirliği, pratik ve gerçek dünyada uygulama yoluyla beceriler geliştirmek için tasarlanmış dönüşümsel bir öğrenme platformudur. eVolve, Dale Carnegie’nin zaman içinde test edilmiş ilkelerini ve performans değişikliği yaratan benzersiz eğitim metodolojisini kullanan tek çevrimiçi öğrenme platformudur. eVolve öğrenme platformu tarafından yükseltilen eğitimlerde, eğitim öncesinde, sırasında ve sonrasında eğitmeniniz ve meslektaşlarınızla bağlantı kuracak ve öğrenme yolculuğunuzu tamamlamak için dijital içeriğin kilidini açacaksınız. Becerilerinizi 12 aylık genişletilmiş erişim ile sürdürün ve geliştirin.

 

  Her Yerden Öğren ne anlama geliyor?

Her Yerden Öğren seçeneğine sahip eğitimler, en rahat öğrenebileceğiniz yeri seçmenize olanak tanır; eğitim odasında veya çevrimiçi canlı olarak. Oturumdan oturuma nasıl katılmak istediğinizi siz seçersiniz. Programınızın kariyerinizi ilerletmenize veya kişisel gelişiminize engel olmasına izin vermeyin. Dale Carnegie Learn from Anywhere ile artık programlarımızı gerçekten esnek bir formatta deneyimleyebilirsiniz. Bir hafta çevrimiçi olarak canlı katılın, ertesi hafta yüz yüze. Nasıl katılmak istediğinizi siz kontrol edersiniz. İster yüz yüze ister çevrimiçi canlı olsun, deneyimleriniz aynıdır. Aynı eğitmen aracılığıyla, aynı sınıf arkadaşlarınızla birlikte öğrenin ve konumdan bağımsız olarak aynı içerik deneyimiyle gelişin. (Optimum deneyim için grup büyüklüğü korunmalıdır. Eğitmen tarafından onaya tabidir).

EKİBİNİZİ EĞİTMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

Program hakkında sorularınız ve başvuru için aşağıdaki formu doldurarak bize bilgi bırakmanızı rica ederiz.

Kurumsal Gelişim Danışmanımız size en kısa sürede geri dönecektir.

Sağladığınız bu bilgiler gizlilik politikamızın şartlarına uygun olarak kullanılacaktır.

Sizin İçin Önerilenlerimiz

Liderlik Potansiyelinizi Geliştirin: Yapmayı Bırakın, Liderliğe Başlayın

Sınıf içi

İşyerinde karşılaştığınız gerçek hayattaki sorunları ve zorlukları ele alın ve ekiple birlikte, ekip aracılığıyla ve ekip tarafından organizasyonel hedeflerinize ulaşın.

Yüksek Etkili Sunumlar

Sınıf içi

Yüksek etkili iletişimin temel unsurlarını öğrenecek ve uygulayacaksınız: bir amacı olan yapılar, anlamlı içerik ve dinleyicileri otantik bir çekicilikle zorlayan sunum.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: