Dale Carnegie Türkiye

Hugh Symons'ın Dale Carnegie ile olan ilişkisi, bir kişi ile, İşletme Müdürü Bob Sweetlove'la başladı. Bu ilk deneyim sonucunda, Sweetlove, Dale Carnegie Eğitim'in mevcut piyasa düzeltme sürecinde Hugh Symons'a sağlayabileceği değeri fark etti. Tüm yöneticilerin Dale Carnegie Eğitim'in Takım Yöneticileri için Liderlik dersini almasını talep etmeye başladı. Sweetlove'a göre, Liderlik Eğitimi Yöneticileri Kursu, yöneticilere hem bir takım yönetim ilkeleri hem de onları daha başarılı kılmak için pratik araçlar verir. "Yöneticilerimize, yönetim tekniklerini gerçek dünyaya uygulayabilmek için çok daha iyi bir yetenek kazandırdı"

Şimdi Nasıl Başarıyorlar?

Dale Carnegie Eğitimi artık şirkette yaygın ve takım liderleri arasında daha fazla işbirliği ve güven sağlanmasına katkıda bulunuyor. Carlos Pestana, Satış Müdürü olarak tüm iç ve dış satış personelinin Dale Carnegie Satış Avantajı programını almasını garanti eder. Hugh Symons'ın Dale Carnegie Eğitimine bağlılığının faydaları somut ve yaygındır. Dale Carnegie Eğitiminin ilk yılından sonra, yönetici ve yönetim kadrosundaki personel değişim oranı tek bir haneye gerileyerek düştü ve o günden beri istikrarlı kaldı. En önemlisi, Sweetlove'a göre, "Satışlar, son üç yıldır bir çeyrekten diğer çeyreğe artış gösterdi."

Zorluklar

Rekabetin hızla tırmandığı ve çabuk etkilenip aniden değişebilen bir pazarda, Hugh Symons İletişim için daha açıkgöz ve etkin bir hale bürünmek zaruri bir ihtiyaç olmuştu artık. Hugh Symons, insan sermayesini daha iyi kullanmalıydı, çalışanlarını kendilerini daha çok düşünmeleri için, daha yaratıcı ve daha girişimci olmaları için motive etmeliydi.

Çözümler

Hugh Symons İletişim, tüm yöneticilerinin Dale Carnegie Eğitim’den Yöneticiler için Liderlik kursunu almalarını talep etti. Satış departmanları da Dale Carnegie Eğitim’den Satış Avantajı kursunu almaya yollandılar.

Sonuçlar

Bob Sweetlove diyor ki; “Üç yıl önceye geri gidersem ve daha Dale Carnegie Kurslarına katılmamışsak hangi durumda olurdum? Daha yüksek istifa yüzdelerim olur muydu? Muhtemelen. Daha verimsiz yöneticilerim olur muydu? Kesinlikle! Dale Carnegie Eğitim’i özellikle tavsiye ederim, çünkü bizim elde ettiğimiz sonuçların başka türlü nasıl elde edilebileceğini bilmiyorum.”

“Dale Carnegie Eğitim’e ilk katıldığımızdan bu yana 480 tane yeni müşteri kazandık. Kesinlikle en zengin yılımızı yaşıyoruz.”

 

Hugh Symons – Carlos Pestana, Sales Manager

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: