Dale Carnegie Türkiye

Dale Carnegie Kursu'nun özel olarak yaratılmış programını uygulamak, bireylerin Giant'ın değişen önceliklerine adapte olmasını sağladı.Bireylere ayrıca, kendi konfor bölgelerine meydan okumaları ve iş hayatında gerçekte karşılaşılan çeşitli durumlara proaktif olarak nasıl tepki vereceklerini keşfetmeleri için sınıf ortamının güvenliği içinde, kendi denk grupları ile koçluk yapıldı. Dale Carnegie Eğitim'in yardımı ile Giant Food, ortak bir yönetim vizyonu ve her çalışanın süregelen misyona kendini dahil hissedebileceği bir iş ortamı yaratmıştır.

Şimdi Nasıl Başarıyorlar?

Çok büyük değişikliklere rağmen, sorumluluk alanlarında kalan birçok kişi Dale Carnegie mezunudur. Başarılı Dale Carnegie mezunları ağı, Giant kurumunun farklı yönlerini birbirine daha da yakınlaştırdı ve bir zamanlar şirketin işletme ve operasyon tarafları arasında var olan iletişim engellerini ortadan kaldırmaya katkıda bulundu. Şirketin, çalışanlarının kişisel gelişimine ve mesleki gelişimine adanmışlığıı, gurur duygusunun sürdürülmesine yardımcı olmuştur.

Zorluklar

Gergin bir yönetim birleşmesi dönemini takiben, Giant Food’un pek çok eski personeli şirketi bırakmıştır ve bu arada da geri kalan personel küçülmenin etkilerinin acısını çekmiştir. Giant Food’un Eğitim Müdürü Nancy Crisafulli’ye göre: “ firmanın mükemmel teknik bilgiye sahip harika operatörleri vardı ama bu insanların yönetim konusunda ciddi tecrübe eksiklikleri mevcuttu.” Stres ve belirsizlik, şirketin performans standartlarını düşürdü ve şirketi kendi içinden yetenekli insanlar bulup, onları hızla yönetim pozisyonlarına terfi ettirmeye zorladı.

Çözümler

Dale Carnegie Eğitim, 12 haftalık temel Dale Carnegie Kursunun yapısını Giant Food’un değişen önceliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tasarladı. Dönüşümlü olarak organize edilen sınıf çalışmaları ve iş başında yapılan çalışmalarla birlikte, kurs Giant Food çalışanlarını eğitimde öğrendikleri araç ve teknikleri günlük görevlerine uygulamaya teşvik etmiştir. Böylece kurs onları daha dengeli ve esnek bir yönetim yaklaşımını benimsemeye hazırlamıştır.

Sonuçlar

Eğitimin Giant Food’un işgücü üzerinde sağlamlaştırıcı bir etkisi olmuştur. Kurumun farklı yüzlerini birbirine yakınlaştırmış ve bu da eğitimden önce genel merkez ile operasyonlardakiler arsında var olan iletişim bariyerlerinin yıkılmasına büyük katkıda bulunmuştur. Yöneticilerin özgüvenleri ve farkındalıkları artarken, daha üretken ve ilişkilerinde de daha başarılı bir hale gelmişlerdir. Yöneticiler, güvene, saygıya ve birbirinden güç alarak birbirini motive etmeye dayanan bir ortak kültürü oluşturmak üzere şirket geneline tohumları atmışlardır. Sonuç olarak, Giant Food, yönetimde paylaşımcı bir vizyon ve iş ortamında da her çalışanın her sürece kendini dahil hissedebileceği, kendisini şirketin başarısında hak sahibi görebileceği bir kültür ve anlayış yaratmıştır.

“Perakende gıdada yaşam kalitesi her zaman büyük sorun olmuştur. Dale Carnegie Eğitim, çalışanlarımızın hayatlarında denge kurabilmelerine yardımcı olmada anahtar rol oynamıştır. Artık mağazalarımızdaki farkı siz de duyabilir ve görebilirsiniz. Çalışanlarımız gülümsemektedir. Müşterilerimize son derece iyi davranılmaktadır.”

Giant – Nancy Crisafulli, Giant Food Eğitim Müdürü

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: