Dale Carnegie Türkiye

Dale Carnegie'nin Yöneticiler için Liderlik Eğitimi Kursu, yöneticilere, insanlarla çalışmak ve kişisel bir liderlik tarzı geliştirmek için yapılandırılmış bir süreç sağladı. Bir yıl içerisinde, 76 personel yönetici pozisyonlarını üstlendi. Giordano, "Onlar yeni işe girenler değildi,yani açıkça bu bizim için faydalı oldu" diyor. Kurs, şirket genelindeki bireyleri bir araya getirdi ve onları birbirleriyle iletişim kurmaya ve birbirinden öğrenmeye zorlayan bir ortama yerleştirdi. "Çünkü bu kişiler, bu iş fırsatlarının keşfedildiği Carnegie eğitim sınıfında aynı masadaydılar. Bu bizim için çok karlı oldu, "dedi Tony Giordano.

Şimdi Nasıl Başarıyorlar?

Dale Carnegie Eğitimi'nin bir sonucu olarak Fred Weber, etkin liderliğin, yönetmekten daha çok, çalışanların kendilerini değerli hissettikleri ve başarılı olabilecekleri bir yenilik atmosferini teşvik etmekle ilgili olduğunu keşfetti. Weber yeni bir nesil liderle birlikte büyümeye hazırlanıyor ve pazarın hakimiyetini sürdürüyor.

Zorluklar

Fred Weber’in bilgi tabanının büyük kısmı, şirketin gelirlerini artırmak için önemli yatırımlar yaptığı bir zamanda, çalışanların emekliliği yüzünden kaybedildi. Sıfırdan gelen yeni yönetim, gerekli liderlik eğitiminden ve becerilerinden yoksun kaldı.

Sonuçlar

Dale Carnegie’nin Yöneticilere Yönelik Liderlik Eğitimi, şirketin birleşik bir yönetim vizyonu oluşturmasına yardımcı olan, takım oluşturma, prensiplere dayalı öğrenme ve pratik beceri geliştirmenin doğru bir dengesini sundu. Şirket genelindeki bireyler, birbirleriyle iletişim kurmak ve birbirlerinden bir şeyler öğrenmek zorunda oldukları bir ortama yerleştirildi.

Sonuçlar

Önceden düşünülmeyen yeni inovasyon projeleri, bir tanesi 2 milyon doları aşan maliyet tasarrufuyla sonuçlanan gelir akışı fırsatlarını ortaya çıkardı. Bir yıllık yoğun bir büyüme döneminde, 76 çalışan yeni idari sorumluluklar üstlendi. Yeni nesil liderlerle Weber büyümeye hazırlanıyor.

“Bu sürecin şirketimiz için neler yaptığına dair ne söylesem az. Kursun formalitesi ve yapısı sayesinde hepimizin ortak hedefler peşinde olduğumuzdan emin olabilme yeteneği kazandık.Tüm organizasyonun başkanın vizyonuyla uyumlu hale gelmesi muhteşem ve çalışanlarımız ve hissedarlarımız için olağanüstü faydalarla sonuçlanıyor “dedi.

 

Fred Weber – Tony Giordano, Malzeme Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fred Weber, Inc.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: