Dale Carnegie Türkiye

Eversource Energy
Eversource Energy

Bir Fortune 500 şirketi olan Eversource Energy, Connecticut, Massachusetts ve New Hampshire'daki yaklaşık 4 milyon müşteriye elektrik, doğal gaz hizmeti ve su hizmeti sağlayarak New England'a güç sağlıyor. Eversource Energy'nin İK departmanının, liderlik için gerekli becerilere sahip gelecek vaat eden süpervizörleri hazırlama hedefi vardı.

Şimdi Nasıl Başarıyorlar?

Eversource ekibi, ilk 100 çalışan grubuna erişim dağıttı. Altı Canlı Online liderlik programından oluşan Gelişmiş Yönetim Sertifikasını önerilen bir öğrenme yolu olarak atadılar.

Her yıl, bir grup yeni lider Gelişmiş Yönetim Sertifikasına kaydolmakta ve program genişlemektedir. Son zamanlarda teklif, mühendislik ekibine ve diğer departmanlardan yüksek performans gösteren bazı kişilere sunuldu.

“Liderlik yolunda olmayan ve proaktif olarak bir Carnegie Cloud aboneliğini seçen bazı çalışanlarımız var. Eğitimin değerli olduğu söyleniyor ve biz bunu iş gücümüze katılımın çok olumlu bir işareti olarak görüyoruz.”

– Sean Manning, Kıdemli Danışman, Liderlik Gelişimi

Vaka Çalışmasını İndirin

Zorluklar

Eversource, çalışanlara katılımı artıracak ve net bir öğrenme hedefleri seti sağlayacak bir liderlik eğitimi programı sağlamak istedi. Esnek, etkileşimli ve katılımcıların mesleki gelişimlerinin sorumluluğunu üstlenmelerini sağlayacak yeterli sayıda özel bileşene sahip bir online çözüme ihtiyaçları vardı.

Çözümler

Eversource, bir Carnegie Cloud Silver abonelik paketi kullanarak profesyonel gelişim için onaylanan çalışanlara erişim sağladı. Her çalışana Gelişmiş Yönetim sertifika yolu atandı ve aboneliklerinde kendilerine sunulan diğer eğitim programlarından herhangi birine erişerek öğrenmelerini özelleştirebildi.

Sonuçlar

Eversource, seyahat maliyetlerinde tasarruf sağladı ve çalışanların gelişimine olan bağlılığını gösterdi. Diğer bölgelerdeki çalışanlar Carnegie Cloud’a erişim talep ederken, şirket kültürel olarak Live Online eğitimini benimsedi. Şirket, bu sertifika yolunda %100 katılım gördü ve programını genişletmeyi planlıyor.

“Çalışanlara heyecan duyabilecekleri ve kendi öğrenme yollarının sahipliğini üstlenebilmeleri için özelleştirilebilecek şekilde profesyonel gelişim becerileri kazandıracak bir online çözüm arıyorduk. Ve sanal olduğu ve online eğitim konusunda ikilemde kalan çalışanları kazanmak için son derece ilgi çekici olması gerekiyordu. Eğitimin kalitesi rakipsiz, buna yakın, herkesin birlikte aktif olarak katıldığı bir online web eğitimini henüz deneyimlemedim.”

Eversource

Eversource Energy – Sean Manning, Kıdemli Danışman, Liderlik Gelişimi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: