Dale Carnegie Türkiye

Bu derece rekabetçi bir pazarda ve de manevra yapmaya pek de yer olmayan şartlarda, Coburg, yönetim ekibinin maliyetleri düşürmek ve verimliliği arttırmak için birlikte çalışması gerektiğinin farkına vardı.Dale Carnegie Eğitim Coburg ile hedefleri belirlemek için birlikte çalıştı ve özel olarak tasarlanmış bir liderlik eğitim programı geliştirdi. Rackley, şunları söyledi:"Herkes bu sonucun bizim istediğimiz sonuç olduğu üzerinde hem fikir oldu. Herkes bunun sadece Dale Carnegie Eğitim olmadığını, bunun Dale Carnegie Eğitim – Coburg yönetici eğitim kursu olduğunu hissetti." Rackley’e göre, Dale Carnegie Eğitim tarafından onlara uyarlanarak tasarlanmış bu özel program son derece elle tutulur sonuçlar üretti ve bu eğitime yaptıkları yatırımı fazlasıyla geri aldılar.

Şimdi Nasıl Başarıyorlar?

"Şu anda, maliyetlerimiz ve tasarruflarımız açısından son on yılın en iyi yılını geçirmekteyiz. Dale Carnegie Eğitim’e katılmadan önce birkaç proje ve planlarımızın olmasına rağmen, ben inanıyorum ki ve yöneticilerimin de böyle düşündüklerine eminim, aldığımız yönetici eğitimi, bizim o proje ve planlar üzerine daha hassasiyetle ve zekice odaklanmamıza çok yardımcı oldu. O projeler bize finansal olarak en büyük faydayı sağlayacak projeler olabilirler. Şimdi kendimizi, bizi finansal bakımdan sağlıklı bir hale getirecek beş veya altı spesifik hedefe yönelttik." diyor Rackley.

Zorluklar

Ağır rekabet sebebiyle, ürünlerin bozulabilir olduğu ve karların kıl payı kazanıldığı bu piyasada kalmaya devam edebilmesi için Coburg Dairy’nin verimlilik ve etkinliği yükseltmesi gerekiyordu.

Çözümler

Dale Carnegie Eğitim Coburg ile hedefleri belirlemek için birlikte çalıştı ve yöneticilerin iletişimi arttırmasına ve iş yapma maliyetlerini arttırmaya yönelik bir liderlik eğitim programı geliştirdi.

Sonuçlar

Yöneticiler arasındaki artan iletişim doğrudan karlılığa etki etti ve karlılığın artmasını ve en nihayetinde de Coburg’un üretim şeklinin değişmesini sağladı. Rackley’e göre bu iki faktör net karlılık bakımından Coburg’un son on yılın en iyi yılını yaşamasına katkıda bulundu.

“Genel merkezimizin Dale Carnegie’nin yönetici eğitim programlarına dikkatle bakıp bu eğitimleri aldırmasını özellikle tavsiye ederim. Onlara bu eğitimin takım ruhu inşa eden muhteşem bir atmosferde geçtiğini ve herkesin şirketin başarısı için nerelere bakması gerektiğine dair çok daha iyi bir fikir edindiğini ve de başarıya kendilerini tamamıyla adamış bir şekilde çalışmaya başladıklarını söyledim.”

 

Coburg – Gary Rackley, Genel Müdür, Coburg Dairy

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: