Dale Carnegie Türkiye

DC Stratejik Liderlik Gelişimi

Stratejik Liderlik Gelişimi

Stratejik Liderlik Gelişimi

Liderlik Tarzınızda Ustalaşın ve
stratejik liderlik ile geleceğe liderlik etmeye hazırlanın.

Dale Carnegie Stratejik Liderlik Gelişim Programı sizi bir sonraki liderlik seviyesine hazırlayacaktır.
Stratejik düşünebilen ve buna göre hareket eden liderlere neden ihtiyacımız var?
Tüm organizasyonlar liderleri ve onların yetkinlikleri vasıtası ile piyasada rekabet avantajı yaratmaya çalışıyorlar. Çoğu organizasyon, bu amaca yönelik olarak, liderlerinden beklediği beceri ve davranışları kurumuna özel bir liderlik modeli ile tanımlamaya ve netleştirmeye çalışıyor.

İş dünyasındaki hızlı değişim, gelişen teknoloji, rekabet, sosyal ve ekonomik parametreler, liderlerden beklenen yetkinlik ve beceri sayısına her sene yenileri ekliyor. Organizasyonların liderlerden beklediği, öne çıkan en önemli özelliklerden biri de bugünün ihtiyaçlarını problemlerini çözmeye odaklanmak kadar, ileri dönemde organizasyonun, iş modelinin, piyasaların ne isteyeceğini dikkate alarak proaktif bir yaklaşım sergilemeleri.

Organizasyonların liderlik modellerinde bu beceri genellikle stratejik düşünebilme ve hareket edebilme olarak tanımlanıyor. Liderlik kademelerinde yukarı doğru gittikçe stratejik düşünebilme ve hareket edebilme becerisinin önemi ve etkisi de doğal olarak artıyor. Hatta piramidin tepesine doğru terfi kabiliyetini, büyük ölçüde Stratejik Liderlik diye tanımlayabileceğimiz bu yetkinlik etkiliyor.

Liderleri bekleyen en büyük tuzak, günlük taktiksel işlerin zaman baskısı ve sonuçlarının herkes tarafından hızlı bir şekilde görünerek ölçülebilmesi nedeniyle, stratejik konulara gereken önceliği ve zamanı ayıramamak. Oysa stratejik liderliğin hem kişisel kariyer hem de organizasyonun orta ve uzun vadedeki iş sonuçları üstündeki fırsat maliyeti çok yüksek.
Kimler Katılabilir?
Kurumlarda yöneticilik yapan liderler ve kurum içinde stratejik liderlik becerilerinin gelişimini hedefleyen İK, Eğitim bölüm profesyonelleri.

Tarih

20 Eyl 2023
Süresi Doldu

Zaman

12:30 - 13:00

Daha Fazla Bilgi

KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Etiketler

Canlı Sanal Sınıf

Yer

Canlı Webinar
Online
Web sitesi
https://dalecarnegie.com.tr
Kategori

Organizatör

Dale Carnegie Eğitim
Telefon
+90 216 5044736
Web sitesi
https://dalecarnegie.com.tr

Konuşmacılar

QR Code

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: