Dale Carnegie Türkiye

Tüm Kaynaklar / Teknik Yayınlar / Liderliğin Kör Noktalarını Teşhis Etmek

Liderliğin Kör Noktalarını Teşhis Etmek

Bu Tanıtım Raporunun Faydası

Araştırmalar, liderlerin kör noktalara sahip olduğunu ve kuruma maliyetli olabileceklerini gösteriyor. Maalesef, liderlerin çoğu, iş dünyasındaki vizyonlarının 20/20 olduğunu düşünüyor, bu nedenle yöntemlerinin hatalarını görmeleri için biraz ikna edici olmak gerekiyor. Çalışan araştırmaları tarafından desteklenen bu yazı, kör noktaları belirlemekte ve bunlara etkili çözümler sunmaktadır.

Ne Öğreneceksiniz?

Liderlik, vizyon, stratejik düşünme, finansal idrak ve daha fazlasını gerektiren karmaşık bir disiplindir. Çalışanların ilgisini sağlamak için gerekli olan liderlik davranışlarına gelince, liderlik kör noktalarına işaret eden dört üst düzey bulgu vardır. Bu kör noktaların neler olduğunu öğrenin ve birkaç küçük değişikliğin çalışan bağlılığını daha üst seviyelerine nasıl ulaşatırabileceğini keşfedin.

Neden İhtiyacınız Var?

Liderler kör noktalarının üstesinden geldiklerinde, çalışanlar, işlerinden, liderleri tarafından görmezden gelinen ve neyi göremedikleri konusunda liderleri tarafından bilgilendirmeyen çalışanlardan daha fazla memnun olurlar. Memnun çalışanların işverenleriyle kalma olasılıkları daha yüksektir ve daha üretkenlerdir, ve bu şirketin kârlılığını arttırır. Gerçek davranış ile istenen davranış arasındaki boşluğu gören liderler, gözden geçirilmesi gereken bu alanlara değinerek, çalışanlarının genel deneyimlerini önemli ölçüde geliştirirler!

Bu Bilgiyle Ne Yapacaksınız?

Mümkün olduğunca çok liderlik kör noktasını ortadan kaldırın. Onların ne olduğunu kabul edin ve onları değiştirmek için bir şeyler yapın. Bu samimi öz-düşünme ile liderler, beklendiği gibi, olağanüstü kurumsal varlıklar haline gelebilirler.

DC IconCreated with Sketch.

Liderliğin Kör Noktalarını Teşhis Etmek

Verdiğiniz bu bilgiler gizlilik politikamızın koşullarına uygun olarak kullanılacaktır.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: