Dale Carnegie Türkiye

Eleştirel Düşünme: Geleceği Yönlendirmek İçin Temel Beceri

Bu Tanıtım Raporunun Faydası

Eleştirel düşünme, herhangi bir konuya veya soruna uygulanabilen disiplinli bir düşünme biçimidir. Düşünenlerin süreci bilinçli olarak yöneterek kendi düşünme kalitesini aktif olarak iyileştirmelerini gerektirir – ve çok değerli bir beceri haline gelmiştir.

Ne Öğreneceksiniz?

Dünyanın dört bir yanındaki iş liderleri, eleştirel düşünme becerilerini gerekli görüyor ve önümüzdeki yıllarda işyeri başarısı için artan bir öneme sahip olmalarını bekliyorlar. Bu makale, yapılan son araştırmaları, eleştirel düşüncenin daha fazla değer kazanmasının nedenlerini ve bunu iyi yapmayı sağlayan temel becerileri anlatmaktadır.

Neden İhtiyacınız Var?

Dünyamız akıllara durgunluk veren bir hızla gelişiyor. Her zamankinden daha fazla veri, bilgi ve kararla karşı karşıyayız. Başarı büyük ölçüde bilginin güvenilirliğini ve doğruluğunu değerlendirme, bu konuda iyi sorular sorma ve buna yanıt olarak ne yapılması gerektiğine karar verme becerisine bağlıdır ve bu eleştirel düşünmeyi gerektirir.

Bu Bilgiyle Ne Yapacaksınız?

Tüm insanlar düşünür, ancak bunu genellikle eylemin kendisini bilinçli olarak düşünmeden yaparız. Ayrıca kontrolsüz düşüncemizin yanlış algılama, önyargı, peşin hüküm ve çarpıtma sorunlarına yol açması oldukça yaygın ve insanidir. Düşünme kalitemizin yükseltilmesi, daha etkili problem çözme, yaratıcılık ve akılcı karar verme ile sonuçlanabilir dolayısıyla bunların tümü yaşam kalitemizi etkileme potansiyeline sahiptir.

DC IconCreated with Sketch.
Eleştirel Düşünme: Geleceği Yönlendirmek İçin Temel Beceri
Verdiğiniz bu bilgiler gizlilik politikamızın koşullarına uygun olarak kullanılacaktır.

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: İstanbul • Saat: 9:00-16:00 • Tarihler: 01/03/2022 – 02/03/2022 • Tür: Sınıf İçi

Program Hakkında Önemli Detaylar

Program seans bilgileri. • Lokasyon: • Saat: 9:00-17:00 • Tarihler: dd/aa/yyyy – dd/aa/yyyy • Eğitmenler: